nyheds banner

Farmakonomforeningen søger direktør

Har du recepten på god sekretariatsledelse? Så er du måske vores nye direktør.

Farmakonomforeningen er – som fagforening for 5.400 farmakonomer – en lille fleksibel organisation med kort vej fra den politiske ledelse til medlemmerne. Vi søger en ny direktør til foreningens sekretariat i København, hvorfra 20 dygtige og engagerede medarbejdere arbejder for medlemmerne. Det er vigtigt, at du som person er synlig på de indre linjer, og at du er tæt på de alle de forskellige opgaver, vi løser for vores medlemmer. Du bliver også en vigtig sparringspartner for formandskab og hovedbestyrelse.

Du kan læse hele opslaget og mere om hvilken profil, vi søger, her. Det er også her, du kan sende din ansøgning.

Der er ansøgningsfrist torsdag den 28. september 2017 kl. 12.00.