nyheds banner

Medlemsundersøgelse

Hvad er vigtigt for dig? Det vil vi gerne vide. Hjælp os – og vær med i lodtrækningen om en iPad Air.

Vi vil gerne vide mere om vores medlemmer, så vi kan sikre, at Farmakonomforeningen også fremadrettet er den bedste faglige organisation for alle farmakonomer. Derfor iværksætter vi i løbet af foråret 2017 en medlemsundersøgelse.

"Det primære formål med undersøgelsen er at gøre os klogere på, hvad der er vigtigt for vores medlemmer", fortæller formand Christina Durinck. "Med den viden sikrer vi, at vi servicerer medlemmerne på den bedst mulige måde og bruger ressourcerne på det, der betyder mest for jer."

Undersøgelsen foregår elektronisk og alle medlemmer, som vi har mailadresser på, vil modtage et spørgeskema.

Spørgeskemaet udsendes pr. mail fra udbyderen af undersøgelsen, MSI Research den 23. marts 2017.

Der trækkes lod om en iPad Air blandt deltagerne i undersøgelsen. Vinderen vil blive kontaktet umiddelbart efter undersøgelsen er afsluttet.